Jak samodzielnie wyczyścić komputer

Pomimo, że większość z nas dba o czystość w mieszkaniu, kurz jest wszędzie, także w naszym komputerze.

Nasz komputer podczas pracy nagrzewa się dosyć mocno dlatego są w nim umieszczone elementy które chłodzą podzespoły komputera.
W tym temacie opiszę jak samodzielnie wyczyścić wnętrze komputera.

W pierwszej kolejności należy go odłączyć od zasilania.
Następnie zdejmujemy boczną osłonę (patrząc od frontu, zdejmujemy osłonę z lewej strony). Należy uważać  przy zdejmowaniu gdyż czasami na obudowie jest wiatrak i szarpnięcie może spowodować rozłączenie go lub uszkodzenie połączenia.
Następnie na odkurzacz zakładamy nakładkę do kurzu, taką z włoskami i odkurzamy radiator (element z wiatrakiem na płycie głównej), odkurzamy także otwory chłodzenia w zasilaczu a także w niektórych przypadkach na karcie grafiki.

Po wstępnym odkurzeniu oglądamy nasze efekty :)

Jeżeli na radiatorze został brud należy go delikatnie usunąć np. starą szczoteczką do zębów lub pędzelkiem i ponownie odkurzyć.

Kompleksowe czyszczenie obejmuje także nałożenie pasty termoprzewodzącej miedzy procesor a radiator oraz na karcie grafiki, między chipset a radiator. Jednakże niedoświadczonym użytkownikom radzimy udanie się z tym do serwisu komputerowego.

tagi : serwis komputerowy, czyszczenie komputera, przegrzewanie się komputera, wolna praca komputera, serwis komputerowy warszawa

 

Zadaj o naprawę komputera
Napisz do nas...
Wyślij


 Avoir ce gadget