Zrywanie połączenia sieciowego.

Oto kilka informacji co może być przyczyną zrywania połączenia sieciowego.

Jeżeli nasz komputer jest podłączony za pomocą kabla sieciowego i zrywa połączenie a przy ikonce połączenia pokazywany jest na zmianę komunikat "kabe sieciowy odłączony", "kabel sieciowy podłączony" najprawdopodobniej karta sieciowa uległa uszkodzeniu.

Jeżeli nasza karta sieciowa nie jest zintegrowana z płytą główną, wystarczy wymienić kartę na nową. Jeżeli nasza płyta główna ma zintegrowaną kartę sieciową należy udać się do serwisu komputerowego lub dokupić kartę sieciową podłączaną do płyty głównej.

Jeżeli mamy problem z bezprzewodowym połączeniem, najczęściej jest to problem z routerem, sporadycznie pomaga zmiana kanały w routerze ale to w miejscach o dużym natężeniu innych sieci. Aby sprawdzić czy problem tkwi w routerze, należy podłączyć bezpośrednio do modemu komputer za pomocą kabla sieciowego, jeżeli problem zniknie , wnioski są oczywiste.
Czasami zdarza się że jest uszkodzona bezprzewodowa karta sieciowa WiFi , w przypadku komputera stacjonarnego można wymienić lub dokupić taką kartę.
W przypadku laptopów problemy z kartą sieciową mogą oznaczać problemy z płytą główną a dokładniej z uszkodzeniem chipsetu, w takim przypadku należy udać się do profesjonalnego serwisu komputerowego który naprawia płyty główne.

 

Zadaj o naprawę komputera
Napisz do nas...
Wyślij


 Avoir ce gadget